Blog

twitter-instagram

Son spam kullanıcıların silinmesi üst kısmına Instagram tekrardan Twitter’ın arkasına düştü. Geçen aylarda Instagram Twitter’ı çabuk bir şekilde sollamıştı. Fakat son olarak tekrardan geriye düştüğü gözlenmekte. Elbet büyüme göz önüne alınırsa tekrardan Instagram’ın öne geçeceği belli oluyor.

Twitter, mühim sayıda takipçisi meydana iştirak eden kullanıcılarına Instagram linkleri kullanmadan resimlerini doğruca tweet’lerine eklemeleri istikametinde ikazda yer almaya başladı.

İlk olarak bir sürü takipçisi bir hesapta meydana çıkan ekran görüntülerinde, Instagram linki içerir bir tweet gönderildikten sonra Twitter’ın “Hayranlarınızın fotoğraflarınızı her süre görüntülediğinden güvenilir olmak amaçlı fotoğraflarınızı doğruca olarak Twitter’dan gönderin.” ikazı twitter instagrama bir savaş açtı sözlerini doğruluyor.

Aşağıda ekran görüntüsünü paylaştığımız uyarı, bilhassa bir sürü takipçiye sahip meydana iştirak eden Twitter kullanıcılarına erişmiş. Twitter’ın bu ikazlarla milyonlarca takipçisi meydana iştirak eden popüler kullanıcılarını Instagram linki kullanmamaya teşvik edip, öbür kullanıcıları da böyle motive etmek istediğini ifade etmek olanaklı.

Aslında düşünüldüğü süre Twitter’dan iştirak eden bu hamle bir savaş başlangıcı denemez. Çünkü Tahmini 2 sene civarı önce Instagram, tweet’lerde fotoğraf görüntülenmesi desteğini kapatmıştı. Bu hamlenin nedeni ise Twitter’ın fotoğraflara efekt verme ve düzenleyebilme özelliği getirmesiydi. Esasında nihai 2 senedir 2 toplumsal basın mecrası içinde önemli bir sorun meydana geldiğini ifade etmek uydurma olmaz diye tahmin ediyorum. Fakat bu en bir sürü biz toplumsal basın kullanıcılarını yoruyor. Çünkü çoğu süre Instagram’a gönderdiğimiz fotoğrafları urllerinden tekrardan bulup kopyalama yolu ile tweet’lemek zorunda kalıyoruz.

Instagram’ın 2 sene evvelki hamlesi önemli bir riziko de taşıyordu. Fakat Facebook satın almasından aldığı güçle popüleritesini bir bir sürü kez artıran Instagram, Geçen aylarda da maaş etkin kullanıcı sayısında Twitter’ı sollayarak konumunu ispatlamıştı. Ardından ise spam hesapların instagram aracılığıyla kapatılmasıyla beraber küçük farkla tekrardan Twitter Instagrama karşın maaş kullanıcıyla ilgili üstünlük sağladı. Üstteki benzeri meydana iştirak eden Twitter’ın bu ikazları ne türlü bir netice getirir bilinmez fakat şu gerçeği de unutmamakta yarar var: Kullanıcı davranışlarını değiştirmek bu civarı temel değil. Twitter aradığı civarı uyarı göndersin, türk malı ve başka tanınmış kişiler halen Instagram linki paylaşmaya aynı ritimde devam edecek benzeri yaşanıyor. Ama instagram’ın da yaptığı spam hesap silinmesi hakikaten bir bir sürü kişiyi instagram’dan soğuttu diyebiliriz.


Ocak 8, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top