Blog

Reklamlarını ülkemize de açan Instagram’da markalar sıfır fiyatla kitlelerine erişmek amaçlı ne yapmalı?
Sürekli değişim gösteren toplumsal basın trendlerinde gelişmeler markaların pazarlama girişimlerine de destekçi oldu. Instagram ise hayatımıza girdiği 2010 seneninden bu yana popülaritesini süratle artırdı ve en fazla kullanılan toplumsal basın mecralar arasına girdi. Nihai dönemlerde ise Facebook civarı alaka odağı haline geldi. Geçen günkü yazımızda reklam modelini de Türkiye’ye açtığından söz etmiştik. Peki markalar ne yapmalı?

bir. Markalar İçin Gerçek Adres
Locowise’ın Geçen Nisan ayı içinde 2500 Instagram profiliyle yaptığı denetim, alaka cazip neticeler ortaya çıkardı. Facebook, Twitter ve Instagram karşılaştırıldığında, kullanıcıların toplumsal basın reaksiyonunu ortaya çıkartan en güzel mecranın Instagram meydana geldiği görüldü. Instagram amaçlı aşağı yukarı etkileşim değeri (tek tek post amaçlı) %2,8bir. Bu oran Facebook’un %0.25 ve Twitter’ın %0.21 meydana iştirak eden vasatisinin oldukça üstünde.

2. Mention En Mühim Etkileşimin Anahtarı
Kısa içerikler ve görüntü bağlamda oldukça oldukça başarılı örnekleri, kullanıcıların birbirleriyle tek çok kez paylaşıyor. Öbür kullanıcıların da alakalı paylaşımı görmesi amaçlı yapılmış olan mentionlama eylemi, organik olarak büyümeyi kolaylaştırıp, etkileşimi %56 oranında artırmakta. Geçen zaman yazımıza taşıdığımız yepyeni iştirak eden Instagram’ın iletileşme özelliği ile bu oranın ne türlü değişeceğini bekleyip göreceğiz.

3. Konum Özelliğini Kullanın
Tüm markalar amaçlı uygulanamasa da, birçok marka amaçlı oldukça faydalı olacak tek nitelik. Instagram resimi paylaşırken bulunduğunuz yeri içeriğinizde ekleyebiliyorsunuz. Bu nitelik şu noktada randıman sağlıyor; Instagram Geçen aylarda konum bilgisini de bulma bölümünde göstermeye başlamıştı. Bu sebeple paylaşımlarınızı daha çok bireyin görmesini bu yöntemle sağlayabilirsiniz.

4. Hashtag Kullanın Ama Kararında
Evet markalar amaçlı en mühim vaziyet hesabı takip etmeyenlere erişmek. Hashtagler de bu vaziyetin en pratik yöntemini oluşturuyor. Ama fazlası da yalnızca hesabın imajına kayıp veriyor. O yüzden hükmünde tek hashtag kullanın. Ve şüphesiz resmin içeriğine uyumlu hashtagler paylaşın ki markalar amaçlı en mühim tek unsurdur. Zira imaj markalar amaçlı kocaman önem talep etmektedir.

Bunlar tabiki Instagram’ın bize sunduğu nimetlerden en güzel biçimde yararlanmak amaçlı inşa edilmesi gerekenler. Sayfanızı başarıya taşıyacak ayrıntıların neler meydana geldiğini incelemek isterseniz sizi şu yazımızla baş başa bırakalım.


Ocak 2, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top