Blog

Instagram herkesin bildiği üzere, mobil ağ üzerinden kullanılan en fenomen fotoğraf paylaşma platformu. Öyle ki onu Facebook satın aldıktan ardından gittikçe hepten fenomen duruma geldi. Esasen kişilerin gereksinimi meydana gelen her birşey Instagram’da vardı; Fotoğraf Paylaşmak, Fotoğraf beğenmek, Yorum inşa etmek, Hiç tanımadığınız kişilerin resimlerini hashtagler yardımıyla görme vb. özetle dünyanın her yerinden insana instagram üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Hal bu biçimde olunca Instagram’da en kocaman sıkıntı PC üzerinden fotoğraf yükleme oluyor. Webde fotoğraf gönderme benzeri özelliklerinin bulunmadığı Instagram’ı PC üzerinden kullanma isteyenler amaçlı çözüm Google’ın yepyeni servisinden geldi.

Tüm Android uygulamaları webden çalıştırılmasını imkanı sunan Google’ın ARC (App Runtime for Chrome) projesine ilişkili çıkardığı yepyeni Chrome app packager’ı farklı platformda yorumlamak gereken. Yazılımcılar özetle bir bir sürü uygulama geliştiricisi amaçlı kullanılacağını ön gördüğüm bu yeniliğin ferdi üyeler aracılığıyla kullanıldığında instagram dahil olmak üzere bütün mobil uygulamalarını kullanabileceğini gördüğümde şaşırdım.

Sadece mobil cihazlarda kullanılan ya da kullanılabilecek uygulamalara webden de erişilebilmesine imkân tanıyan Chrome uygulaması konusunda Instagram deneyimimi paylaşarak ARC Welder’ı ne türlü kullanacağınızı ve asıl olarak instagram’ı ne türlü kullanacağınızı ayrıntılı bir biçimde yorumlamak talep ediyorum.

Instagram’ı Pc Üzerinden Kullanma ve Pc Üzerinden Fotoğraf Yükleme

Evet Chrome uygulamasıyla fotoğraf yükleyebileceğinizi ve üstelik masasüstünde fotoğraf ya da video çekebileceğinizi belirtelim. Instagram’ın bütün özelliklerini kullanabildiğinizi söylemekte yarar var. Başka Bir Deyişle fotoğraf yüklerken rastgele bir engelleme yaşamayacaksınız. Özetle filtreler dahil olmak üzere bütün nitelikleri kullanabileceksiniz.

Instagram’a masaüstünden fotoğraf ne türlü yüklenir?

Instagram’a masaüstünden fotoğraf doldurmak ya da masaüstünde rastgele bir Android uygulamasını kullanmak amaçlı ihtiyacınız meydana gelen bir birşey Chrome tarayıcıya elde etmek. Chrome yardımıyla ve onun bir eklentisi yardımıyla tabiri caizse bilgisayarınızı bir Android’e dönüştüreceksiniz.

Mobil uygulamaları çalıştırmak ihtiyacınız meydana gelen uygulamaysa ARC Welder. Buradan indirebileceğiniz Chrome uygulamasıyla istediğiniZ Android mobil uygulamasını kullanabileceksiniz. Uygulamayı Chrome tarayıcınıza kurduktan ardından sizlere dilediğiniz Android mobil uygulamanın APK’sını soracak.

İstediğiniz mobil uygulamanın APK’sını bulma motorlarında çabuk bir bulma ile kolaylıkla bulabileceğiniz belirtmekte yarar var. İndirdiğiniz APK’yı ARC Welder’dan açtığınızda uygulamanın bütün nitelikleri çoğalış kullanımınıza hazırlıklı duruma gelecektir.

Benim kullandığım Instagram APK’sıyla aynı ritimde devam edeceğim. ARC Welder tablet görünümde ya da telefon görünümünde uygulamayı açmanıza imkân tanıyor. Masaüstünden fotoğraf çekmeyi düşünüyorsanız Phone seçeneğini işaretlemeniz ve Clipboard Access’i Yes vaziyetine getirmeniz faydalı olacaktır.


Ocak 5, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top