Blog

Instagram gittikçe hepten popülerleşen bir toplumsal basın mecrası. İşin aslına bakıldığında instagram bilhassa görsele odaklı olmasıyla bir bir sürü bireyin baştan dikkatini çekmişti. Ardından meydana gelen bir bir sürü çeşitli halinde tesiri ile instagram herkesin tahtını sarstığını ispat etti. Bu da her geçtiğimiz gün ve her geçen saat instagram’a daha bir sürü kullanıcının fert meydana gelmesine sebep oldu. Özetle fenomen bir kullanıcı kitlesi tekrardan instagram’ın daha fenomen meydana gelmesine yaradı. Bu civarı süratle yükselen kullanıcı sayısına ve bu ivmenin etkin kullanıcı sayısında da benzer oranda çoğalmış olması tabiki markaların da ağzının suyunu akıttı. Ve son zamanda minik ölçekli olsun kocaman ölçekli olsun bir bir sürü şirket ve marka instagram’a giriş inşa etti. Ve birçok elbet tekrardan bu markaların aralarında da bir rekabet ortamı oluşmaya başladı. Instagram firmalar amaçlı biçilmiş kaftan meydana geldiğini fark edince de bu istikamette kökten adımlar atmaya hüküm verdi işin açıkçası. Bu kararların da en ehemmiyetlisi tabiki sponsorlu reklam kısmı oluyor. Instagram üstünde bizzat takipçi kitlesi dışındakilere kolay yoldan erişmek talep eden firmalar amaçlı en mühim puan bu reklam yeni sezon modelleri oluyor. Instagramda Sponsorlu Reklam Ne Türlü Verilir ? konusu üst kısmına bir bir sürü birey sualler sordu. Ve bende bu baskılara işin esası dayanamayıp arıtk bu konuya açıklık getirmek istedim.

Instagramda Sponsorlu Reklam Ne Türlü Verilir ?

Instagram’da sponsorlu reklam sunmak amaçlı 2 yol mevcuttur. Birincisi kendiniz bir bir sürü çeşitli prosedürü öğrenerek bu konuyla alakalı şahsi müracaat yaptığınız amaçlı instagram’a öbür yoldakinden daha bir sürü paralar ödeyerek sponsorlu reklam vermektir. Tabiki bu hem bir zordur, hem bir de daha pahalıya eşya olabilmektedir. Nedeni Ise sizin amaçlı uğraşacak bir ekibiniz meydana gelmediği amaçlı tasarı ile ilgili öbür yola başvuranlar aralarında bir sıfır yoksun başlayacaksınız. Bunun yakınında instagram üstünde ki bütün reklam modellerini öğrenip sizin markanıza ve firmanıza en uyumlu reklam modelini seçmeniz gerekecektir. Instagram üstünde üç reklam modeli yer almaktadır. “Image Ads”, “Carousel Ads” ve “Video Ads” bu üç reklam modeli sizin firmanız ya da markanızın odaklı meydana geldiği ürünlere ve hitap ettiğiniz birey grubuna yönelik değişecektir.

Image Ads; doğruca olarak normal bir fotoğraf paylaşır tarzı reklamdır. Özetle tekrardan bir görüntü paylaşımı yapılır ve normaldan bir farkı sizin dilediğiniz kitleye gösterilir.

Carousel Ads; bu model normalde uygulanamayan yalnızca sponsorlu içerikler de yer alan bir modeldir. Bu model ile bir den fazla resimi sponsorlu içeriğinizde barındırabiliyorsunuz. Ve kullanıcı görüntüleri sağa kaydırarak paylaştığınız görüntüleri inceleyebiliyor.

Video Ads; Tekrardan benzer normal instagram da video paylaşımıyla benzer görünüme sahiptir. Bir fark sponsorlu içeriklerde video ömrü en yüksek 15 değil 30 saniye olarak belirlenmiştir.

Bunların yakınında reklam içeriklerini öbür içeriklerden ayıran bir fark paylaşımın sağ üst köşesinde “Sponsorlu” yazıyor olması. Aynı Aşağıdaki içerik benzeri.


Şubat 4, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top