Blog

Instagramda Kimseyi Takip Edemiyorum ; Tüm sosyal medya platformları gibi instagramında kendine özgü kurallaı bulunmaktadır. bu kurallara aşan ya da ihlal eden kullanıcılar instagram tarafından kısıtlamalara tabi tutulmaktadır.

Bu kısıtlamalar birçok seçenekte olup, bazı kısıtlamalar ise herkes tarafından bilinen bariz şekilde açık olan kısıtlamalardır. Ihlallerden birini gerçekleştirmeni durumunda karşınıza çıkacak durumlardan biri de neden instagramda kimseyi takip edemiyorum veya instagramda resimleri beğenemiyorum sorusunu kendinize sorarken bulmanız olacaktır.

Instagramda Kimseyi Takip Edemiyorum
Instagramda Kimseyi Takip Edemiyorum

İhlallere devam etmeniz  durumunda instagram tararfından tamamen hesap kullanım dışına sunma olasılığı ile karşılaşma durumunuz olası olacaktır.

Instagramda Kimseyi Takip Edemiyorum

Instagram gibi büyük boyutlarda kullanıcılara hizmet veren sosyal platformlar hem genel çerçevede hem de ortalama standartalarda herkesin uyması gereken kurallar benimseyerek, hukuk kurallarına riyaet ederek hizmet vermektedir.

Popüler sosyal platform instagram kural ihlali yapmanız durumunda yapmanız gereken durum kısıtlanmanın geçmesini beklemeniz olacaktır. Örneğin; instagramda en fazla 7500 kişiyi takip edebilme olasılığınız vardır. Bu sınırı aştığınızda  instagram tarafından kısıtlanarak başka kişilere takip isteği gönderemezsiniz.

Bu durum sadece kuralları aşmakla ilgili bir genellemesi bulunmamaktadır. Takipçi isteği gönderememeniz durumunda instagram kullanıcıları tarafından şikayet edilemiş ya da engellenmiş olabailirsiniz. Ya da sadece belirli kişiye gönderdiğiniz istekte bu durumla karşılaştığınızda karşı tarafın sizi spam olarak işaretlemiş olasılığı yüksek bir durumdur.

Yine beğenemem ile ilgili durumlar aynı kategorilerde değerlendirilmekte olup,ihlala durumlarda aynı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Topluluk kuralarını aştığınız durumlarda instagram tarafından fark edilerek çeşitli kısıtlamalara gitme olsılığınızda bu ihtimaller arasındadır.

Instagram Kullanıcı Limiti

Popüler platform instagram kuralları gereği bazı kullanım aşamalarına limit belirlemiştir. Bu limite instagram kullanıcı limiti denilmektedir. Bu limite ulaşılan kullanıcılar uyarılmaya gerek duymadan instagram atarfından kullanım kısıtlamasına maruz kalmaktadır.

İnstagram hizmetlerinde çeşitli limitler bulunmaktadır. Bu limitlerden  biri yarım saatte maksimum 50 kişiye takip etme isteği gönderebilirsiniz. En fazla takip edeceğiniz kişi sayısı 7500 olarak belirlenmş olup bu sınır aşan kullanıcıların başka istek gönderme olasılığı bulunmamaktadır.

Çok kısa sürede gönderdiğiniz takip isteği ya da vazgeçtiğiniz takipçileriniz yüzünden instagram kısıtlamaya giderek belirli bir süre kullanıcıya hizmet dışı olabilmektedir.


Kasım 27, 2016 1 comments Blog

1 Comments

  • Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Kasım 29, 2016 at 12:46 pm Cevapla

    […] uyguladığınız andan itibaren sorun çözülmüş olacaktır. Bir önceki yazımız olan instagramda kimseyi takip edemiyorum sorununun çözümü için geri tuşuna basarak önceki yazıya […]


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top