Blog

Instagram altını çizen hepten gelişen bir hayat. Ve bu dünyanın en kocaman arabayı hashtagler. Açıkçası her toplumsal basın mecrasında meydana geldiği benzeri instagram’da hashtagler en mühim öğe. Zira hashtagler yardımıyla erişmek dilediğiniz kişilere ulaşırsınız. Hashtag dediğimiz birşeyler esasında aklınıza gelebilecek her şeyi kategorize etmektir. Ve bunu inşa etmek amaçlı kelimelerin başına “#” bu etiketi koyuyoruz. Bununla Birlikte unutmamak gerekir ki böyle bu kocaman toplumsal basın dünyasında talep ettiğimiz ve amaçladığımız kişilere erişebiliyoruz. Hashtag, rastgele bir nesnasıl ilgilenenlerin fotoğrafları daha pratik bir şekilde bulmasını sağlıyor. Bu Twitter’da ise Tweet ler olarak değişiyor. Başka Bir Deyişle her toplumsal basın mecrasında işe yarayan bu metot instagram’ın da en can etkileyici noktası.

Aslına bakarsanız instagram’da hashtagler olmasa birbirini tanımayan kişilerin birbirinin resimlerini görüp beğenmesi olasılığı birçok olmazdı. Bu vaziyette da tam bir toplumsal basın olacağı söylenemez. Ve böyle takipçi arttırmak ve popüler olmak da daha şimdiden kinden bir sürü daha bir sürü pratik değil olurdu.

Fakat hashtag kullanmak belli bir süre uyarı ve gerçek şekilde kullanım arzu eder. Şu şekilde anlatmam gerekirse bir güneş fotoğrafı çekip bunun altına #rain hashtagi koyarsanız bu manasız olabilir. Zira rain hashtagi içinde fotoğraflara bakanlar zaten oraya yağmur fotoğrafları bakmaya ve beğenmeye gelmişlerdir. Veya mercedes marka bir arabanın resmini çektiğiniz de #bmw diye etiket koyarsanız yeniden beğeni almanız zorlaşır. Bunun nedeni de yeniden benzer nedenden ötürüdür. Bu istikamet da işlerin daha akılcı davranış etmesi amaçlı gerçek hashtag paylaşımı inşa etmek gerekmektedir. Biz sözgelişi sizinle bir güneşin resimde mühim oyun oynadığı bir görüntü resmini ele alalım. Aynı aşağıdaki benzeri.

Fotoğrafda kullandığım etikerlere anında bakalım; “#sun #sea #deniz #güneş #nofilter #vapur #istanbul #instagood #likeall #instagramtrnet #follow”

Öncelikle kullandığım etiketlerde başlama olarak kategori dediğimiz başka bir deyişle çekilen fotoğraf ile bağlı hashtagleri kullandım. Sonrasında filtresnin ne olduğundan bahsettim ki burada bundan bahsedeyim instagram’da en bir sürü beğenilen fotoğraflar çoğunlukla filtresiz fotoğraflardan oluşmaktadır. Sonrasında instagood likeall instagramtrnet tarzı popüler hashtagler kullandım. Şunlar ise bize popüler ve bir sürü kullanılan hashtagler meydana geldiği amaçlı banko 5-10 arası beğeni getirecektir ki bu beğeniler çektiğiniz fotoğrafın kalitesine yönelik değişir. Ancak kategori hashtagleri sizlere şayet ki fotoğraf kalifiye ve gerçek hashtag kullanımıyla olduysa 50 ye yakın beğeni getirebilir. Bu da sizlere şüphesiz takipçi olarak geriye gelecektir.

Unutmayın mühim meydana gelen çektiğiniz fotoğraf ile hashtagin uyumudur. Zira çektiğiniz fotoğrafı fotoğraftaki konu ile ilgili insanlara göstermek sizlere güzel bir dönüş yapacaktır.


Ocak 4, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top