Blog

Instagramda Engellediklerimi Görmek bu mecrada engellediği profilleri merak edenler veya daha sonra engel kaldırmak isteyenler tarafından merak edilen konulardan biridir.

Bugünkü yazımızda artan kullanıcı sayısı her geçen gün diğer sosyal medya platformlarını geride bırakan instagramda engelleme konusuna değineceğiz.

Instagramda Engellediklerimi Görebilirmiyim?

Bildiğimiz gibi instagram şuan dünya üzerinde en fazla mobil cihazda yüklü ve en fazla vakit geçirilen sosyal medya uygulamasıdır. Bu aktifliğin farkına varan ticari amaç güden kişiler ve yeni insanlarla tanışmak isteyenler bazen hepimizin canını sıkabiliyor. Kimisi istemediğimiz an dm ile reklam mesajları gönderiyor kimiside tanımasa bile bayanları ekliyor. Bu durumda instagramda engelleme işlemini kullanıyoruz.

Engelleme işleminden sonra yanlış bir kişiyi engellediysek, engellediğimiz kişileri görmek istiyorsak veya bu kişinin engelini kaldırmak istiyorsak bunu kolayca yapabiliriz. Burada unutmamanız gereken konu engelini kaldırdığınız profili tekrar hemen engelleyemessiniz, bu işlem üzerinden 1-2 saat geçmesi gerekiyor bu sebeple engel kaldırırken iyi düşünmenizi öneririm. Şimdi adım adım instagramda engellediklerimi görmek konusunu resimli anlatım yapalım.

  • Öncelikle instagram uygulaması üzerinden profil sayfamıza ulaşıyoruz.
  • Profil sayfamızın sağ üst kısmında yer alan ayarlar butonuna tıklıyoruz
  • Sayfayı biraz aşağı kaydırarak engellenen kullanıcılar kısmına giriş yapıyoruz
  • Bu bölümde daha önceden engellediğimiz kullanıcılar bulunmaktadır
  • Engelini kaldırmak istediğimiz kişinin profil resmine tıklıyoruz
  • Ilgili kişinin profil ekranındayken yine sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine tıklıyoruz
  • Karşımıza gelen menüde en üst kısımda bulunan engellemeyi kaldır bölümüne tıklıyoruz ve engel kaldırma işlemini tamamlıyoruz.

Instagramda engellenenleri görme ve engel kaldırma işlemi bu kadar basittir. Şimdi diğer merak edilen bir souya cevap verelim.

Instagramda Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Instagramda rahatsız oldukları kişileri nasıl engelleyeceğini ve bunları daha sonra nasıl görebileceğini merak eden olduğu kadar engellendiğimi nasıl anlarım konusunu araştıran kullanıcılar da çoğunluktadır. Instagramda engellediğimi nasıl anlarım konusunu araştrıyorsanız büyük ihtimalle birisini rahatsız ettiniz veya yanlışlıkla bir engelleme yediniz. Bu durumu anlamak için sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin profilini arama kısmından sorgulayın.

Eğer bu kısımdan bir sonuç alamazsanız küçükte olsa hala engellenmemiş olma şansınız var. Farklı bir hesaptan aynı kişiyi tekrar arayın veya bilgisayardan instagram sayfasına giriş yaptıktan sonra profil ismini yazın. (hesabınıza giriş yapmadan) Eğer sizi engellememişse profili gizli de olsa çıkması gerekir. Eğer sizi engellememiş ve profili gizli ise instagram gizli hesap görme yazımızdaki adımları uygulayarak belli etmeden kişiyi yine takip edebilirsiniz.

Instagramda Engellediğim Kişi Fotoğraflarımı Görebilir Mi

Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi instagramda da engellediğiniz kişiler asla sizin profilinize erişemez ve gönderilerinizi göremezler. Engellediğiniz kişileri veya sayılarını merak ediyorsanız yukarıda da anlattığımız adımları uygulayarak instagramda engellediğim kişi listesi bölümüne ulaşabilir ve sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Son olarak özelden en fazla gelen sorulardan biri olan instagramda engelli kişiye mesaj atma konusuna da cevap verelim. Instagramda engellediğiniz bir kullanıcıya mesaj atamassınız. Eğer mesaj atmanız gerekiyorsa kişinin engelini kaldırmanız gerekir fakat unutmamanız gereken konu engeli kaldırdıktan sonra tekrar engellemek için bir süre beklemeniz gerektiğidir. Bunun haricinde bir fake instagram hesabı açabilirsiniz ve bu şekilde bu sorunu aşabilirsiniz.

Son olarak bir mobil cihazdan 10 adet instagram hesabı açabildiğinizi hatırlatalım.


Ocak 20, 2017 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top