Blog

İspanyol yazı yazarı ve tasarımcı Jose Martin Navajas portföyünü Instagram üzerinden epeyce dekoratif bir biçimde paylaştı. Nihai vakitlerde gördüğüm en neşeli CV meydana geldiğini belirtmem lazım.

İşinin özü meydana gelen yaratıcılığı burada da sergilemiş ve instagram’ın bütün imkanlarını sonuna civarı kullanmış Jose Martin Navajas.

Navajas, 515 çeşitli fotoğraf (her bir kare farklı bir özel dizayn) ve 21 çeşitli instagram hesabıyla bütün özgeçmişini ve işlerini instagram üzerinden sunmuş. Ve bir CV oluşturmuş. Bunu yaparken de instagram’ın ızgara yapısı ve etiketleme sistemini kullanmış.

Ana hesaba girdiğiniz zaman sizi güzel geldiniz diyerek karşılayan Jose, aşağıya gerçek indikçe öbür hesaplara ulaşım fırsatı veriyor. Sözgelişi, en altta yer alan (hemen başka bir deyişle önce ilave eden) fotoğrafa tıkladığınız zaman adında meydana getirdiği kişiyi etiketlemiş ve ona tıklayarak özgeçmişini(CV ) yeniden bir Instagram hesabında görebiliyorsunuz. Bu biçimde o hesaba geçiş yapmış oluyoruz. Aynı öbür markaların yaptığı kadar.

Aynı biçimde anne hesaptan “ads” yazan kareye tıkladığınızda reklam çalışması yapılmış olan markalar geliyor. Rastgele bir logoya tıkladığınız zaman da yapılmış olan işin detayının paylaşıldığı bir instagram hesabı daha geliyor. (Örnek: https://instagram.com/josemartin_cartojal/)

Instagram’ın ızgara yapısının kullanıldığı çeşitli örnekler vardı ama bu iş içlerinde en bir sürü çaba harcanan ve manalı olanlarından biri diyebiliriz. Mecraların dinamiklerini bilmenin ve kullanmanın da epeyce mühim meydana geldiğini tekrar görmüş oluyoruz.

Projeyi ve CV amaçlı kullanılan bütün hesapları incelemekte yarar var diye tahmin ediyorum. Ne Amaçla derseniz zira hakikaten hem bir yaratıcılığımızın hudutlarını bize tekrar anımsadıyor. Hem Bir de şüphesiz illüstrasyon’un büyüsü ile bize güzel bir görüntü şölen meydana koyuyor. Bir CV okumak ve bir insanın yaptıklarını incelemek hiç bu civarı neşeli olmamıştır herhalde


Ocak 2, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top