Blog

Instagram stickers özelliği son güncelleme ile gelen yepyeni ayrıcalıklardan biridir. Bu özellik sayesinde artık instagram’da paylaşacağımız fotoğraflarımıza stickerlar ekleyerek daha eğlenceli bir sosyal medya deneyimi yaşayabiliriz.

Instagram Stickers Ekleme

Instagram bugün sosyal medya kullanımıza bir yenilik sunarak güzel bir araç güncellemesi sundu. Bu güncelleme ile instagram hikaye paylaşımlarınıza stickers çıkartmalar ve konuşma balonları ekleyebilirsiniz. Geçtiğimiz ayki güncellemeden sonra boomerang’ın nasıl kullanıldığını ve paylaşılan hikayelerin nasıl daha eğlenceli hale getirebileceğimizi instagram resmi blog sayfasında açıklanmıştı.

Instagram Stickers Özelliği
Instagram Stickers Özelliği

Paylaşımlarınızı daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren bu stickers özelliğini kullanmak için instagram uygulamamızı güncellememiz gerekli, şuan pek çok mobil cihaz bu güncellemeleri otomatik olarak zaten alıyor.

Instagram Stickers Nasıl Kullanılır ?

Instagram stickers eklemek için normal paylaşım değil hikaye paylaşımı yapmamız gerekir. Hikaye paylaşımı yaparken ekranın sol köşesinde beliren gülümseyen surat simgesine tıklıyoruz ve stickerslara bakarak beğendiğimiz birtanesini seçiyoruz ve ekranın alt kısmından son halini gördükten sonra paylaşabiliyoruz.

Instagram Stickers Ekleme
Instagram Stickers Ekleme

Bu stickers özelliğini kullanırken konum da ekleyebiliriz ve isterseniz sticker ekranında iken büyütme-küçültme yaparak ruh halinize uyacak stiller oluşturabilirsiniz. Canlı stickers paylaşacapınız hikayelere farklı bir pembe renk getirir, ince stickers ise fotoğraf veya videolarınızın parlak olmasını sağlar. Bununla birlikte hikayenizin herhangi bir bölgesine dilediğiniz sayıda instagram stickers ekleyebilirsiniz.

Malum önümüzdeki hafta yılbaşı ve bu stickers güncellemesini denemek için çok güzel bir fırsat. Yılbaşına özel kardanadam, çam ağacı, gingerbread gibi stickers seçeneklerini kullanarak beğeni toplayabilecek hikayeler üretebilirsiniz.

Bu güncelleme ile gelen bir diğer özellik te 1 dokunuşla eller serbest şekilde video kaydetmeye başlayabilmemizdir. Yani instagramda video kaydederken kayıt buyonuna basılı tutmak yerine 1 kez basmamız yeterli olacaktır. Fotoğraf veya video paylaşımınıza dilediğiniz kadar yazı ekleyebilirsiniz, daha fazla yazı eklemek için metin butonuna tıklamamız yeterlidir. Bununla birlkte sağa veya sola yaslı yazılar da oluşturabiliriz.

Ios a gelen son güncelleme ile ise 24 saatteki bütün hikayelerinizi tek bir video olarak kaydedebilirsiniz. Farklı bir kişinin paylaştığı ve beğendiğimiz videoları, hikayeleri nasıl indirebileceğinizi instagram video indirme adlı makalemizden öğrenebilirsiniz.

 


Aralık 26, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top