Blog

Instagram Şikayet Formu ; Günümüzde sosyal mecraların gelişmesi ile birlikte birçok paylaşım platformu oluştu. Bu platformlar insanlar tarafından oldukça rağbet gördü ve rağbete bağlı olarak da çeşitlendiler ve geliştiler. Bu platformlardan biri olan instagram uygulaması diğer platformların aksine sadece fotoğraf paylaşma üzerine kuruludur. Uygulamanın kendi filtreleri ile birlikte kusursuza yakın fotoğraflar yaratabilir ve bunları paylaşabilirsiniz.

Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da münasebetsiz insanlar veya emek hırsızları olabilir. Hiç endişelenmenize gerek yok size bu sorununuzun çözümünü anlatacağım. Öncelikle bu konuda yapmanız gereken şey instagram şikayet formu doldurmak olacaktır.

Instagram Şikayet Formu

Bu maddeleri ayrıntıları ile instagram’ın sözleşmesinde bulabilirsiniz. Okumaya üşenecek olanlar için buradan sizlere yardımcı olacağım. Öncelikle en çok ciddiye alınan konu telif hakkıdır. Bir telifli herhangi bir şeyi müzik olsun video olsun vb. izinsiz kullanırsanız ve biri sizi şikayet ederse çok büyük bir ihtimal hesabınız kapanacaktır. Aynısı sizin için de geçerli sizde bunu birinde fark eder ve şikayet ederseniz çok büyük ihtimalle şikayetiniz dikkate alınacak ve ilgili kişinin hesabı kapatılacaktır. Instagram’ın bu konu da çok hassas olduğunu söylemeliyim.

Instagram Şikayet Formu
Instagram Şikayet Formu

Bunun dışında biri sizi taciz ederse, hakaret ederse ve zorbalık yaparsa bu hesabı şikayet edebilirsiniz. Elbette ki delillerle birlikte bu şikayetinizi ilgili yere yaparsanız sizin yararınıza olacaktır. İnstagram büyük ihtimal bunu da dikkate alacaktır. Sizlere tavsiyem ne olacak demeyip böyle durumlarla karşılaştığınızda o instagram kullanıcısını şikayet edin.

Fake yani sahte hesap gördüğünüz takdirde bunu da şikayet edebilir ve kapatılmasını sağlayarak instagram’a katkıda bulunabilirsiniz. Bu da gerekçelerden biridir.

Bunun dışında ki sebepler ne yazık ki çok ciddiye alınmıyor. Bu kız niye bu kadar güzel diye şikayet edemezsiniz yani. Anca gülerler insana. Her neyse şimdi gelelim bu şikayeti nasıl yapacağımıza.

Instagram’daBir Kullanıcı Şikayet Etmek İçin Yapılması Gerekenler

Yukarıda saydığım sebepleri okudunuz ve anladınız. Şimdi hangi gerekçelerle şikayet edebileceğinizi biliyorsunuz. Şimdi gelelim instagram şikayet formu sorusuna. Instagram şikayet formu doldurarak help.instagram adresinden sebeplerini de belirterek şikayet edebilirsiniz.


Aralık 4, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top