Instagram satış yapmak internet üzerinden para kazanma hedefleyen şahıs veya firmaların en çok araştırdığı konulardan olmuştur. Bunun sebebi hiç kuşkusuz instagram’ın sürekli artarak devam eden etkileşim ve büyüme hızıdır.

Instagram Satış Yapmak Nedir?

Sosyal medya platformları arasında en hızlı yükseliş gösteren instagram kişisel kullanımın yanında satış veya tanıtım amaçlı da sıkça tercih ediliyor. Internet üzerinden ürün veya hizmetlerinin satışlarını hedefleyip bunu en az maliyet ile sosyal platformlarda sergilemek isteyenlerin 1 numaralı tercihi instagram olmalıdır. Çünkü instagram şu anda sosyal medya alanları arasında paylaşımlara etkileşim anlamında en hızlı cevap veren platformdur. Tabiki bunun sebebi sürekli artarak devam eden uygulamadaki online sayısı. Hal böyle olunca satış hedeflerini daha çok facebook üzerinde yoğunlaştıran kişi ve firmalar birer birer instagrama önem vermeye başladı. Instagram satış yapmak eğer hedeflerinizi belirleyip doğru hamleler yaparsanız çok basit işlemdir. Şimdi yapılması gerekenleri ve hazırlık aşamasını makalemizde anlatalım.

Instagram satış yapmak için öncelikle müşterilerimizle doğru iletişim kurmalıyız. Her durumda müşteriyi ön planda tutarak hareket etmeliyiz, tabiki art niyetler için de belli başlı önlemler alabiliriz. Profilimideki iletişim bilgileri pek çok potansiyel müşterimiz için güven oluşturacaktır. Fakat bu iletişim bilgilerini sadece gözüksün diye yazmamalıyız çünkü hemen iletişim sağlanıp sağlanmadığını denemek için yeni müşterilerimiz bizimle temasa geçmek isteyebilir. Instagram dm özelliği iletişim konusunda en son tercihimiz olmalı çünkü bu yolla spam hareketler yapılıp profiller ceza alabiliyor ve farkında olmayabiliyoruz.

Instagram Satış Yapmak
Instagram Satış Yapmak

Satış profillerimizin bio kısmından sonra en önemli unsurlarından biride takipçi ve beğeni konudur. Eğer yeni bir profil açtıysak veya eski olmasına rağmen yeterli takipçi miktarına ulaşamamışsak instagram takipçi satın al hizmeti veren sitelerden yardım alabiliriz. Instagram beğeni konusunda ise yine bu hizmeti veren sitelerden hizmet alabiliriz. Bununla birlikte beğeni ihtiyacımız bir süreklilik isteyeceği için tek tek beğeni paketleri yerine instagram otomatik beğeni paketlerini tercih etmemiz hem daha mantıklı hem de daha az maliyetli olacaktır. Bu sayede profilleriniz etkileşimli görünmesinin yanında artı olarak instagram’ın keşfet kısmına daha kolay çıkarak daha popüler bir hesap olacaktır.


Eylül 24, 2016 1 comments Blog

1 Comments

  • Mehtap Ocak 25, 2017 at 12:06 pm Cevapla

    Teşekkürler yazınz sayesinde kapatılan hesabımı açabildim


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top