Blog

Son dönemlerde uygulama haricinde instagram mesajları bilgisayardan okumak işleri bilgisayar başında olan kişilerin sıkça araştırdığı konulardan biridir. Sosyal medya platformlarının en gözde olanlarından biri olan instagram sayesinde artık çoğu kişinin elinden telefon düşmüyor. Ve yapılan araştırmaya göre mobil cihazlarda sosyal medya kullanımı instagramda diğer sosyal mecralara göre zirve yapmış durumda.

Bu kadar çok fazla kullanıcısı olan ve fazla vakit geçirilen bir sosyal mecra olunca tabiki kullanıcıların istekleri de farklılaşıyor. Bugünlerde daha çok Instagram konuşmalarını bilgisayardan nasıl okuyabilirim konusu merak edilmektedir. Bu işlem instagram web sayfasından malesef mümkün değildir fakat tabiki alternatif yollar var. Eğer windows 10 bilgisayarınız varsa bu işlem çok basit bir hal almakla birlikte, farklı işletim sistemli bir bilgisayara sahipseniz biraz zorlanabilirsiniz. Şimdi instagram mesajları bilgisayardan okumak için neler yapabileceğinizi anlatalım.

Windows 10 Instagram Kullanma

Eğer windows 10 işletim sistemine sahip bir bilgisayarınız varsa (ki şuanda satılan tüm bilgisayarlar windows 10 ile geliyor) instagram mesajlarını bilgisayardan okuma işlemini kolayca yapabilirsiniz. Windows 7 veya 8 sürümlerine sahipseniz 10 sürümüne güncelleyebilirsiniz. Windows 10 menülerinde yer alan mağaza seçeneğine girdikten sonra instagram uygulamasını bulun ve bilgisayarınıza indirin ve kullanmaya başlayın. Şimdi bunları adım adım anlatalım.

Windows 10 Instagram Kullanma
Windows 10 Instagram Kullanma
  • Windows 10 Mağaza bölümüne giriş yapın
  • Arama yapabileceğiniz bölüme tıklayıp instagram yazın
  • Uygulamayı bilgisayarınıza yükleyin
  • Daha sonra menülere yerleşecek olan instagram uygulamasını açın
  • Ve son olarak instagrama giriş yaparak telefonda kullanıyor gibi herhangi bir kısıtlama olmadan kullanın

Instagram Bilgisayardan Kullanma

Diğer alternatif yöntem ise farklı işletim sistemli bilgisayarlar kullanan veya güncellemeyi düşünmeyen kişiler için tercih edilmesi gerekir. Bunun için yardımcı bir program gerekiyor bu da bluestack programıdır. Bu program bilgisayarınızda bir sanal tablet oluşturuyor ve bilgisayar üzerinden kullanmanıza imkan veriyor.

Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak
Instagram Mesajları Bilgisayardan Okumak

Ilk olarak google arama motoruna bluestacks yazın ve programı bilgisayarınıza indirip kurun. Kurulumu yaptıktan sonra bir masaüstü kısayolu oluşacak ve program açılacaktır. Karşınıza bir tablet ekranı çıktığında üst kısımda yer alan büyüteç simgesine tıklayarak instagram yazın ve uygulamayı bulun. Uygulamayı indirmeden önce sizden googleplay hesabınızı isteyecektir. Eğer hesabınız varsa giriş yapın, yok ise yeni bir hesap oluşturun ve indirme işlemini başlatın.

Instagram uygulaması kurulduktan sonra mause ile sanki tablet ekranına dokunuyormuş gibi sağa sola kaydırın ve yüklü programlar arasında instagramı bulun. Bu aşamadan sonra sadece instagram kullanıcı adı ve şirenizle giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra yeni sanal tabletiniz üzerinden bilgisayardan instagram kullanabilir ve mesajlarınızı okuyabilirsiniz ve instagram mesaj engelleme işlemi yapabilirsiniz.

Programı kapattıktan sonra herhangi bir işlem yapmanız veya instagramdan çıkış yapmanız gerekmiyor.


Ocak 19, 2017 1 comments Blog

1 Comments

  • talha Haziran 16, 2017 at 12:16 am Cevapla

    ya bende win 10 var ve kurulu ama şu kaydırmalı postlarda kaydıramıyorum. var mı bi yöntemi yoksa olmuyo mu kaydırma


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top