Blog

Instagram mesaj engelleme bu sosyal platformda rahatsız olduğu kişilerden mesaj almak istemeyen kişilerin nasıl yapıldığını merak ettiği konulardan biridir. Kullanıcı deneyimine büyük önem veren bu sosyal mecrada istemediğiniz kişinin size mesaj gönderebilmesini kolayca engelleyebilirsiniz.

Instagram Mesajlarını Nasıl Kapatabilirim

Sosyal medya platformları arasında instagram artık büyük bir yere sahip. Artık tüm akıllı mobil cihaz ve tablet kullanan kişiler instagramda kişisel hesapları dışında ürün satışı veya hizmet tanıtımı yaptıkları sayfaları da kullanmaya başlayarak buralardan fotoğraf ve video paylaşımı yapmaya başladı. Son aylarda kişisel profilden çok ticari ve reklam amaçlı profillerin karşımıza çıkma sebebi hiç şüphesiz bu sosyal mecranın büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olup aynı zamanda aktif bir pazar alanı oluşturmasıdır.

Instagram Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır

Ilginç bir durumdurki internet üzerinden alışveriş yapmakta çekinen insanlar bile nedense instagram üzerinden alışveriş yaparken pek çekinmiyor, ürünü satın almadan ödemeyi yapıyor veya kapıda ödeme yöntemiyle satın almayı tercih ediyor. Alışveriş anlamında bir hayli büyük kapasitesi olan bu pazarda tabiki profil sahipleri daha fazla müşteriye ulaşmak için farklı yöntemler kullanıyorlar. Bunlardan en rahatsız edici olanı herkese toplu şekilde dm yollamaktır. Bu istenmeyen reklamlara maruz kalan insanlar artık instagram mesaj engelleme işleminin nasıl yapıldığını araştırmaktalar. Şimdibu işlemin nasıl yapıldığını anlatalım. Ilk olarak instagram uygulamasını açıyoruz ve mesajlar bölümüne giriş yapıyoruz. Bu bölümde mesaj almak istemediğimiz kullanıcının bize son gönderdiği mesajı açıyoruz.

Instagram Reklam Mesajları
Instagram Reklam Mesajları

Ilgili mesaj sayfasına geldikten sonra aşağıdaki resimde de göreceğiniz gibi sağ üst köşede yer alan “i” işaretine tıklıyoruz ve mesajlarla ilgili ayarların yer aldığı sayfaya ulaşıyoruz.

Instagram Dm Engelleme
Instagram Dm Engelleme

Bu aşamadan sonra son olarak detaylar sayfasında “Bildirimleri Sessize Al” yapıyoruz ve bundan böyle mesaj geldiğinde herhangi bir bildirim almıyoruz.

Instagram Mesaj Engelleme
Instagram Mesaj Engelleme

Eğer mesajları sık sık kontrol ediyorum, bildirim gelmese bile mesaj geldiğini görmek istemiyorum diyorsanız yapacağınız tek şey instagram engelleme işlemidir. Bu işlemi yaptığınızda rahatsız olduğunuz kişiden hem bildirim almayacak hemde paylaşımlarını görmeyeceksiniz, tabiki o da sizin profilinizdeki hareketleri göremeyecektir.

 


Ocak 11, 2017 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top