Blog

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır ; Popüler sosyal medya son zamanlarda en çok tercih edilen sosyal medyalardan biri olup, yine en çok içeriğin paylaşıldığı platformlardan biridir. Tabanında instagramın çok yeni bir uygulama olduğu düşünülürse, kullanıcıların bu uygulamayı tam olarak kullanamaması söz konusu olabilmektedir.

Özellikle güncelleme sonrası gelen değişikliklere kolayca adapte olabilmek adına uygulamanın nasıl kullanıldığı oldukça önem arz etmektedir.

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır
Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır

Tam olarak kullanılması bilinmeyen instagram kısımlarından biri de keşfet sekmesidir. Popüler uygulama olan instagram keşfete nasıl çıkılır Sorusuna cevap verebilmemiz için makale devamını okumanız gerekmektedir.

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır

İnstagram uygulaması kurulduğundan bu yana kullanımda bulunan keşfet sekmesi artık farklı bir görevde kullanıcılara sunulmaktadır. Eskiden instagram keşfet sekmesi hakkında pek fazla bilgi sağlanmadığından bu sekme sadece popüler içerikler tüm kullanıcıların ana sayfalarında bulunmakta idi.

Bu durumda popüler kullanıcıların daha fazla takipçi  çekmesine ortalama sayıda takipçisi bulunan kullanıcının ise popülaritesini zamanla azaltmaktaydı.

Ayrıca takipçileri hakkında bireylerin ana sayfana içerik gelmediğinden takip olması ortalama kullanıcılar tarafından pek bir anlam ifade  etmemekteydi.

İnstagramın kendini güncellemesi ile keşfet sekmesi farklı bir görevde çalışmaya başlamış olup, ana sayfada artık kullanıcılar hem kendi paylaşımlarını hem de takipçilerin paylaşımlarını görmekle kalmayıp, takipçilerin popüler olarak takip ettiği kişi ya da sayfalar keşfet sekmesi ile kullanıcıya gösterilemektedir.

Ayrıca kendi ilgi alanınıza göre paylaşımlarınında gösterildiği bu sekme sayesinde sadece size özel bir platform oluşturulmaktadır.

Instagram Keşfet Sekmesini Doğru Kullanma

En çok paylaşımın sağlandığı instagramda kendi özel platformunuza ulaşmak için uygulamanın sizlere sağladığı hizmetlerden doğru şekilde yararlanmanız gerekmektedir.

Kendi ilgi alanlarınıza ve takipçi paylaşımlarına ana sayfada görülmesi için instagram keşfet sekmesini doğru kullanma bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Keşfet sekmesini daha sağlıklı kullanabilmek için takipçi yüklemeniz, takip etmeniz, ilgi alanlarınız doğrultusunda paylaşımları beğenmeniz, zevklerinize göre içerik paylaşımı yapmanız, size hitap eden kişileri bulmanız sizlere en doğru platformun oluşmasına yardımcı olacaktır.

Instagramı kullanırken sadece kendinize özel tasarlanmış bir uygulama hissine kapılmanızı sağlayan bu sekme sayesinde doğru kişiler ile iletişime geçebilir, daha sağlıklı diyaloglar kurabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Instagramda Resimleri Beğenemiyorum konulu makaleyi okumak için eski yazılarımıza bakabilirsiniz.


Kasım 25, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top