Blog

Instagram hesap dondurma işlemi bu mecradan sıkılmış, kullanımını tam olarak kavrayamamış veya bir süre uzaklaşmak isteyen kişilerin araştırdığı yöntemlerden biridir. Yoğun olarak kullanılan diğer sosyal mecralar facebook ve twitter da olduğu gibi instagramda da hesap dondurma aynı mantık ile çalışmaktadır.

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır

Sosyal medya kullanımı artık pek çok kişinin eğlence olarak gördüğü aktivitelerden biridir. Sosyal mecralardan günde telefonunuza kaç kez bildirim geldiğini bir düşünürsek bu alanda geçirilen vaktin büyüklüğünü anlayabiliriz. Birçok kişi farklı amaçlarla kullanıyor sosyal medya kanallarını. Çektiği güzel resimleri paylaşanlar, yeni arkadaşlık kurmak isteyenler, ürün ve marka tanıtımlarını yapanlar ve hatta ürün-hizmet satanlar. Diğer sosyal platformlarda görmediğimiz kadar pazar hacmini instagram’da görebiliriz. Bu kadar olanağa rağmen kimileri ise instagram hesap dondurma işlemi yapmak isteyebilir. Bu işlem için 2 farklı seçenek mevcut, öncelikle instagram hesabımızı tamamen kapatmak mı istiyoruz yoksa daha sonra tekrar kullanabiliriz diye mi düşünüyoruz. Eğer hesabınızı tamamen kapatmak istiyorsanız bu işlemden sonra tüm paylaşımlarınız ve mesajlarınızın silineceğini ve kullanıcı adınız başka kişiler tarafından alınabileceğini bilmeniz gerekir bu işlemin geri dönüşü yoktur. Diğer seçenek ise hesabınızı siz tekrar açmak isteyene kadar geçici olarak dondurur. Geçmiş paylaşımlarınız, mesajlarınız veya takipçileriniz silinmez hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde eski halini alır.

Instagram Hesap Dondurma Işlemleri

Yukarıda bahsettiğimiz 2 farklı uygulama seçeneğinden öncelikle hesabımızı geçici olarak kapatmayı anlatalım. Instagram profilimize girdikten sonra profil sayfamızda yer alan “profili düzenle” seçeneğine tıklıyoruz. Burada karşımıza çıkan sayfa aşağıdaki resimdeki gibi olmalıdır ve yine resimde işaretlediğimiz bölümde “hesabımı geçici olarak kapat” ibaresini görüyoruz.

Instagram Hesap Dondurma
Instagram Hesap Dondurma

Bu aşamadan sonra bize hesabımızın dondurulacağı için yaptığımız paylaşımların artık görünemeyeceği gibi bilgiler veriliyor ve hesabımızı kapatma nedenimiz soruluyor.

Instagram Hesap Kapatma
Instagram Hesap Kapatma

Burada yer alan seçeneklerden kendimize uygun olanı seçeceğiz, bu seçimlere göre bize hesabımızı kapatmamak için bir takım çözümler üretecekler eğer geçiştirmek istiyorsak aşka bir şey seçeneğini seçebiliriz.

Instagram Kalıcı Olarak Kapatma

Instagram profilimizi kalıcı olarak kapatmak istiyorsak buraya tıklayarak instagram’ın kalıcı olarak sil sayfasına gidebiliriz. Karşımıza çıkan sayfa yukarıda resimde gördüğünüz sayfa ile aynı olacak fakat hesabınız geçici değil kalıcı olarak silinecektir. Instagram profilinizi kalıcı olarak silme isteği işlemi sırasında güvenlik kodu isteyebilir eğer instagram güvenlik kodu gelmiyor sorunu ile karşılaşırsak 24 saat bekleyip daha sonra tekrar denememiz gerekiyor.

 

 


Eylül 21, 2016 1 comments Blog

1 Comments


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top