Blog

Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik hatası profilinizi dondurduğunuzda tekrar geri açmak isterseniz karşılaşabileceğiniz hatalardan biridir. Son aylarda kullanıcı sayısı giderek artan instagram bu tip hatalar yüzünen pek çok kullanıcı tarafından olumsuz görüş almış durumdadır.

Sosyal medya kullanımını bitirmek veya bir süre ara vermek isteyen kullanıların daha önce instagram hesap dondurma işlemini nasıl yapabilecekleri anlatmışık. Fakat bu işlemden vazgeçip hesabını tekrar aktif etmeye çalışan kullanıcılar bugünlerde yeni bir hata ile karşılaşıyor. Şimdi bunun sebebini ve çözümünü anlatalım.

Herhangi bir sebepten dolayı instagram hesabınızı kapatmak istediniz ve kapattınız buraya kadar güzel. Peki bu işlemden vazgeçip hesabınızı tekrar aktif edip kullanmaya devam etmek isterseniz ne yapacaksınız? Eğer bu işlemi biraz erken yapmak isterseniz Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik gibi bir hata ile karşılaşacaksınız.

Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik Çözümü

Instagramda topluluk kuralları gereği şimdilerde bir takım önlemler alınmış durumda. Bunlardan en sık rastlanılanı ise hesabınızı tekrar aktif etmek istediğinizde karşınıza çıkan problemdir. Bu mecrada dondurduğunuz hesabı tekrar hemen açamazsınız, yaklaşık 3 saat bir süre bekledikten sonra hesabınızı tekrar açabilecek duruma gelebiliyorsunuz. Yani bu şekilde bir hata aldığınızda yapmanız gereken sadece beklemek olmalıdır.

Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik
Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik

Instagram hernekadar popüler bir mecra olsada bu denli yoğun bir aktif kullanıcı kitlesine sahip olduğu için bu mecrada zaman zaman çeşitli hatalarla karşılaşılmaktadır. Kullanıcıların canını sıkan bu hatalar elbette en kısa sürede çözüme kavuşruruluyor fakat bu tip problemler instagram’ın kullanıcı kaybetmesini sağlamış durumdadır.

Bununla beraber en çok şikayet edilen konulardan biri instagram yavaşladı sorunu yüzündendir. Instagram çoklu hesap güncellemesini yayınlamasının ardından pek çok kullanıcı en az 3-5 adet profil açtı ve bu şekilde kullanımına devam ediyor, tabiki bu durumda bu sosyal platforma ekstra bir yük bindi. Milyonlarca profil her saniye işlemler yapıyor ve instagram topluluk kuralları için tüm hesapları gözetim altında tutuyor. Tabiki profil sayısı ve aktif kullanıcı çoğaldıkça bu tip sorunlar görülmeye başlaması doğal bir durumdur. Bu peoblemleri en aza indirmek iin instagram bugünlerde pek çok profili kapatmaktadır. Eğer böyle bir sorununuz varsa instagram hesabım kapatıldı ne yapmam lazım konulu makalemize göz atabilirsiniz.

Peki kullanıcı olarak bir ne yapmalıyız şimdi onları sıralayalım. Eğer yazımıza konu olan hatayı alırsanız

  • Üst üste şifremi unuttum işlemi yapmayın.
  • Profilinizin tekrar aktivasyonu için 3 saat bekleyin.
  • Sürekli instagram uygulamasına giriş yapmayın.

Aldığımız bu hatanın sebepleri ise başlıca şunlardır ;

  • Instagramdaki yavaşlığın önüne geçmek
  • Çok sık hesap dondurma işlemi yapanları engellemek
  • Gereksiz kullanıcı isteklerini engellemek
  • Rakibi olan sosyal medya sitelerinden daha kuralcı olduğunu kanıtlamak

Son güncellemelerle bundan böyle sık sık şifre yenileme, sürekli şifre yenileme maili talep etme sınırı uygulanmaktadır. Bu yazımızda instagram hesabımı dondurdum tekrar açamıyorum konusunu anlatmış olduk çözümü basit olan bu sorunu gerekli adımları yaparak aşabilirsiniz.


Ocak 10, 2017 1 comments Blog

1 Comments

  • anil Ağustos 7, 2017 at 8:20 pm Cevapla

    Instagram Hesabını Kapatmayı Henüz Bitirmedik Çözümü


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top