Blog

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim ; 2010 yılında KevinSystorm ve Mike Krieger adlı iki arkadaş tarafından kurulmuştur. İlk kurulduğu zamanlarda instagram ve çeşitli sosyal medya ağlarında fotoğraflarınızı dijital filtre ile paylaşmanıza olanak sağlıyordu.

Sosyal medya devi Facebook 2012 yılının nisan ayında 30 milyon kullanıcılı İnstagramı o de bünyesine kattı. Tamı tamına 1 milyar dolar verdi. 2016 yılında dünyada instagram hesabı olan kullanıcı sayısı 500 milyonu aşmış durumdadır. Facebook’un alması ile instagram hızla yaygınlaşmaya başladı. Bunun sebepleri ise Facebook’tan sonra instagram daha elverişli bir kullanım olanağına dönüştü.

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim

Fotoğraf paylaşım sosyal medyası olarak kurulan İnstagram günümüzde 500 milyon kullanıcılı modellikten, pazarlamaya kadar a’dan z’ye birçok mesleğin icra edildiği açık bir pazara dönüşmüştür. Artık instagram’da giyim, aksesuar, fotoğrafçılık, pazarlama, modellik, reklam gibi birçok sektörde iş icra edilyor.

Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim
Instagram Hesabımı Nasıl Kapatabilirim

Bunun yanında artık İnstagram bireylerin tanışıp, kaynaştığı ve aşkı bulduğu bir platform olmuş durumdadır. Tabi bu kadar güzelliğin yanında bazı sıkıntılar da vardır. Bunlardan biri instagram hesabı kapatmak veya silmek. İyi düşünülerek, bir daha geri alınamayacağı hesap edilerek yapılması gereken bir eylemdir. Sonuç olarak onlarca anı, fotoğraf, takipçi, mesaj hepsi bir anda gidecek ve bir daha geri getirme ihtimali olmayacaktır. Bu yüzden dolayı ani duygulanmalarla hareket etmemekte fayda vardır.

Instagram Hesabı Kapatma

Düşünmeden yapılması sonucunda üzülmenize sebebiyet verecek bir eylemdir. O kadar geçmiş zamanın anısı, yakaladığınız onca nadir an, onca sohbet ve bulduğunuz mükemmel fotoğraflar paylaşan sayfalar hepsi bir anda gidecektir. Ve hiçbir şekilde geri getirme ihtimaliniz yoktur.

Telefonunuzda açık olan instagram hesabınızdan çıkın. Bundan sonra bilgisayarınızı açıp tarayıcınızı açın ve instagram hesabınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek girin. Daha sonra https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ verdiğim bu linke tıklayın. Karşınıza gelecek sayfada birtakım yazılar ve ‘Hesabını neden kapatıyorsun’ yazısı ile karşılaşacaksınız. Karşısında ki kutucukta tam olarak sekiz seçenek olacaktır. Bu sekiz seçenekten herhangi birini seçiyoruz. Kontrol için kullanıcı adımızı ve şifremizi giriyoruz. Daha sonra ‘Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat’ butonuna tıklıyoruz. Artık hesabı kapatma işlemini gerçekleştirmiş durumdayız. Bir daha geri gelme ihtimali yoktur.


Kasım 27, 2016 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top