Instagram Hesabımı Donduramıyorum problemi bu mecrada bulunan hesaplarını geçici veya kalıcı olarak kapatmak isteyen kullanıcıların karşılaşabildikleri hatalardan biridir.

Instagram Hesabımı Donduramıyorum Sebebi

Sosyal medya mecraları arasında en popüler olanı olan instagram ne kadar çok sevilsede bazı kişiler tarafında gereksiz bulunmakta ve geçici veya kalıcı olarak kapatılmak istenmektedir. Bu aşamada 2 seçeneğimiz var ya instagram hesabımı dondur işlemi yapacağız ya da instagram hesabımı kalıcı olarak dondur işlemi yapacağız. Normal dondurma işlemi hesabımızı geçici olarak dondurur ve dilediğimiz zaman tekrar açabilme şansını bize tanır. Eğer instagram kullanımına sadece bir süre ara vermek istiyorsak hesabımızı geçici olarak kapatmak daha doğru bir işlem olacaktır. Bu işlemin ardından daha önce paylaştığımız hiçbir gönderi ve kişilerimiz silinmez, profilimizi tekrar açtığımızda yine eskisi gibi kullanmaya devam edebiliriz.

Bu işlemden sonra instagram hesabımı dondurdum tekrar açamıyorum gibi bir sorunla karşılaşırsanız muttemelen şifrenizi unutmuşsunuzdur. Bu durumda e-posta adresiniz ile veya mobil numaranız ile yeni şifre talebi oluşturup hesabınıza erişebilirsiniz.

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Eğer instagram hesabınızı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız ve kalıcı olarak kapatmak isterseniz buraya tıklayarak ilgili instagram destek sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfa aracılığı ile yapacağınız hesap silme işleminden sonra daha önceki paylaşımlarınız ve kişileriniz kalıcı olarak silinecek ve sahip olduğunuz kullanıcı adı bir süreliğine alınamayacaktır.  Eğer küçük bir ihtimalde olsa instagram’a geri dönme düşüncemiz varsa kesinlikle instagram kalıcı olarak kapat işlemi yapmamalısınız. Hesap kapatma işlemleri sırasında bu işlemi sizin yaptığınızı anlamak için instagram doğrulama isteyebilir ve eğer bu konuda sorun yaşıyorsanız instagram güvenlik kodu gelmiyor konumuza göz atabilirsiniz.

Instagram Hesabım Kapatıldı Sorunu

Instagram hesabım kapatıldı problemi sıkça yaşanan problemler arasında olmuştur. Bu problemin ana sebebi profilin spam işlemlere maruz kalmış olmasıdır. Örneğin ücretsiz instagram takipçi kazandırdığı vaad edilen uygulamalara şifreniz ile giriş yaparsanız bu uygulamalar instagram limitlerini umursamadan sizin profilinizle çok hızlı şekilde işlemler yapar ve bunun sonucunda instagram da bu profilin bir bot tarafından kullanıldığını düşünüp kalıcı olarak kapatır.

Instagram Hesabımı Donduramıyorum
Instagram Hesabımı Donduramıyorum

Böyle bir durumda kalırsanız bir ihtimal de olsa instagram ile iletişime geçerek profilinizin tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz. Instagram hesap kapatılma probleminin hesap dondurma ile herhangi bir ilgisi yoktur.

 


Ekim 24, 2016 2 comments Blog

2 Comments

  • Instagram Hesap Doğrulama Aralık 14, 2016 at 12:23 pm Cevapla

    […] kullanıcıları kolayca engelleyebilme de bulunmaktadır. Eğer hesabı kullanmak istemiyorsanız instagram hesap dondurma işlemi de en kolay şekilde yapılmaktadır. Fotoğraf ve video yükleme imkânının da […]

  • Sonay Mart 8, 2017 at 11:03 pm Cevapla

    İnstagram hesabımı dondurmak istiyorum acele donduramıyorum tekrar sayfaya bağlanıyo otomatikmen


Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top