Blog

Instagram güvenlik kodu gelmiyor problemi bu mecrayı kullanıp ilk üyelik açtığında mobil doğrulama yapmamış kişilerin karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu yazımızda problemin sebeplerini ve çözümüne yönelik işlemleri anlatacağız.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu

Sosyal medya platformlarından instagram milyonlarca kullanıcısıyla hızla büyümeye devam ediyor. Tabiki bu büyüme ile güvenlik ve gizlilik düzeyini de arttırıma gitmiş durumda. Aslında tüm sosyal medya platformlarına üye olduktan sonra ilk yapmamız gereken işlem mail doğrulama daha sonra ise mobil doğrulama olmalıdır. Fakat durum yeni keşfedeceğimiz bir sosyal mecra olunca bu gereklilikleri hepimiz göz ardı ediyoruz, sadece kurumsal firmalar ve markalar bu ayrıntılara dikkat ediyor. Herhangi bir şüpheli işlem veya limitleri aşan kullanım sonucunda instagram sizden güvenlik doğrulaması ister. Eğer üye olurken bir telefon numarası belirttiyseniz bu numara üzerinden doğrulama kodu yollarlar. Üye olurken herhangi bir numara belirtmediyseniz instagram bu aşamada sizden onay kodunu alabilmeniz için bir telefon numarası girmenizi ister.

instagram güvenlik kodu gelmiyor
instagram güvenlik kodu gelmiyor

Bu numarayı belirttikten sonra ise mesaj olarak bir doğrulama kodu gelir ve hesabınızı bu şekilde doğrulayabilirsiniz.

Eğer doğrulama kodu mesaj olarak tarafınıza ulaşmıyorsa bu durumda https://www.facebook.com/settings?tab=mobile adresine girip numaramızı ekliyoruz. Buradan bize doğrulama kodu geliyor ve bu kodu instagrama girdiğimizde hesabımız doğrulanmış oluyor. Eğer hala sorun yaşıyorsanız ailenizden farklı birinin veya bir arkadaşınızın telefon numarasını belirterek doğrulama yapmayı deneyin ve daha sonra instagram hesabınızı kesinlikle facebook hesabınıza bağlayın.

Instagram Güvenlik Kodu Yanlış Diyor

Doğrulama isteği sonrası gelen kod girilmesine rağmen bazı kişiler kodun yanlış olduğu hatası aldığını belirtiyor. Eğer bir doğrulama kodu isteğinde bulunduğunuzda bu doğrulama kodu gelmeden yeni bir kod talep ederseniz bu hata ile karşılabilirsiniz. Böyle bir hata aldığınızda yapılacak en iyi şey 12-24 saat instagram güvenlik kodu istemeden beklemektir.

Bir önceki instagram takipçilerim silindi konumuzda da belirttiğimiz gibi sosyal medya hesaplarımızı kullanırken topluluk kurallarına dikkat etmemiz gerekir. Eğer instagram’ı normal olarak kullanırsak mail doğrulama dahi istemeyecektir. Fakat tabiki instagram takipçi sayınız artmaya başlayınca hesap güvenliğiniz için, hesabınızın kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için bu doğrulamaları yine isteyecektir.


Eylül 7, 2016 6 comments Blog

6 Comments

 • sila.kynrpnr Kasım 30, 2016 at 5:31 pm Cevapla

  Hiç instqgram doğrulama kodu gelmiyor

 • eliekber123 Aralık 11, 2016 at 5:18 pm Cevapla

  Teşekkürler sayenizde sorunumu halledebildim

  1. admin Aralık 26, 2016 at 12:59 pm Cevapla

   Rica ederiz, sorunu çözebilmenize sevindik

 • Bahar Duman Ocak 16, 2017 at 1:31 pm Cevapla

  Teşekkürler, sayenizde sorunumu çözdüm, demekki arka arkaya sürekli kod istememek gerekiyormuş.

 • Funda yıldız Ocak 25, 2017 at 6:35 am Cevapla

  Öncelikle merhabalar; instagram hesabimda hesabında bazı sıradışı hareketler fark ettik. Hesabını doğrulamak için sana bir güvenlik kodu göndereceğiz diyor fakat ne yaptiysak kod gelmiyor dediğiniz gibi 2 gün dahii bekledim yine gelmiyor facebook baglantimda yok hesabıma hiç bir şekilde giriş yapamıyorum. Lütfen bana yardım edin kizima ait bir sayfa hep onun fotolari ve videolari var cok emek verdim başka hesap açmak istemiyorum?

  1. admin Ocak 26, 2017 at 4:10 pm Cevapla

   Merhaba, profil oluştururken telefon numarası eklemişmiydiniz? ve kodu mail olarak almayı denediniz mi? Eger gmail kullanıyorsanız mailler “sosyal” kısmına geliyor, buraya gelmiş ve görmemşi olabilirsiniz.


Leave a Comment

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top