Blog

Instagram engelleme işlemi bu mecrayı kullanıp bazı kişilerden veya gönderilerden rahatsız olan insanların bunları görmemek için başvurdukları yöntemdir. Peki instagramda rahatsız olduğumuz kişiyi nasıl engelleriz şimdi bunu anlatalım.

Instagram Engelleme Nasıl Yapılır

Tüm sosyal mecralarda olduğu gibi instagram ortamında da görmek istemeyeceğimiz gönderiler ve takip etmek veya takip edilmek istemediğimiz kişiler olacaktır. Bu durumda bu profillere instagram takipçi silme işlemi uygulayabilir hatta şikayet edebiliriz. Topluluk kuralları konusunda çok hassas olan instagram şikayet bildiriminizi dikkatle inceleyecek ve gerekli görürse ilgili profili kapatacaktır. Bazı kişiler instagram’da birinden rahatsız olduklarında instagram engelleme işlemini bilmedikleri için instagram hesabımı nasıl kapatabilirim diyerek arayışa giriyorlar ve bu sosyal mecradan mahrum kalıyorlar.

Elbette facebook ve twitterdan sonra artık hepimiz instagramda takipçi engelleme işleminin nasıl yapılması gerektiğini biliyoruz fakat bu mecraya yeni dahil olmuş kişiler bu işlemleri bilmediğinden eğer araştırıp öğrenmezlerse sosyal medya maceraları kısa sürecektir.

Instagram Engelleme
Instagram Engelleme

ilk olarak mobil cihazımızdan veya bilgisayardan instagram’a giriş yapıyoruz, daha sonra ise rahatsız olduğumuz kişinin profiline tıklayarak profil sayfasına ulaşıyoruz. İlgili kişiin profil sayfasının sağ üst kısmında yer alan 3 nokta simgesine tıklıyoruz ve bizi sağ taraftaki resimde görüldüğü gibi bir menü karşılıyor, bu menüden kullanıcıyı engelle seçeneğini tıkladığımızda son olarak emin misiniz diye teyid amaçlı soruluyor buna da evet dedikten sonra instagram engelleme işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Instagram takipçi engelleme işlemini anlattık şimdi ise yanlışlıkla engellediğimiz veya engellemekten vazgeçtiğimiz bir kişinin instagram engeli kaldırma işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

Instagram Engel Kaldırma
Instagram Engel Kaldırma

Bu işlemi yaparken ise kendi profil sayfamıza giriyoruz. Profil sayfamızda sağ üst bölümde yer alan ayarlar simgesine tıklayarak profil ayarları sayfamıza ulaşıyoruz. Sayfayı biraz aşağı kaydırdıktan sonra 2. resimde gördüğünüz gibi engellenen kullanıcılar diye bir seçenek var buraya tıklıyoruz ve tüm engellediğimiz kullanıcılar burada listeleniyor. Ben örnek olması açısından bir kullanıcıyı engelledim bu yüzden listemde sadece 1 kişi bulunmakta.

Instagram Engellemeyi Kaldır
Instagram Engellemeyi Kaldır

Listeden engellemesini kaldıracağımız kullanıcıya tıkladığımızda yine sağ üst kısımda yer alan 3 nokta simgesine tıklıyoruz ve bu sefer “kullanıcının engellemesini kaldır” yazısı ile karşılaşıyoruz. Bu seçeneğe tıkladığımızda ise engellediğimiz kullanıcının engeli kalkmış ve artık bizim gönderilerimizi görebilir hale gelmektedir.


Ocak 2, 2017 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top