Blog

Yeni gelen güncellemeyle birlikte artık merak edilen konu instagram canlı yayın nasıl yapılır sorusudur. Sosyal medya platformları arasında şuanda en popüler konumda bulunan instagram bu özelliği ile kullanıcıların beğenisini şimdiden kazanmış durumda.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır Sorusu

Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde artık internet üzerinden anlık sesli ve görüntülü iletişim vazgeçilmez olmuştur. Ilk olarak Facebook ve periscope sosyal platformları ile kullanmaya başladığımız anlık görüntülü canlı yayın özelliği önümüzdeki günlerde instagram platformunda da kullanıma sunulması bekleniyor. Bu özelliğin adı instagram live olarak açıklandı ve pilot bölge olarak Rusya seçildi, bu ülkede gerçekleştirilen testlerde tam not alan canlı yayın özelliği tüm ülkelerin kullanıma açılmasına karar verildi.

İçerisinde bulduğumuz yılın Şubat ayında kullanıma açılması beklenen bu özellik ile artık periscope ve facebook gibi instagram’dan canlı yayın yapmaya başlayabileceğiz. Instagram mecrası son aylarda yayınladığı güncellemelerle beraber tüm kullanıcıların en fazla vakit geçirdiği uygulama durumuna gelmişlen bu canlı yayın özelliği ile adından daha fazla söz ettirecek gibi gözüküyor. Şimdi instagramda canlı yayın nasıl yapılır ve instagram canlı yayın yapma sorularını cevaplayalım.

Live Video on Instagram Stories from Instagram on Vimeo.

Şuanda bu özellik Rusya dışındaki ülkelerde kullanılmıyor fakat 2017 yılının Şubat ayında tüm ülkeler bazında kullanıma açılacaktır. Instagramda canlı yayın yapabilmek için uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan + simgesine tıklayın ve karşımıza gelen instagram live bölümüne tıklayalım, bu şekilde canlı yayın yapmaya başlıyoruz.

Instagram Canlı Yayın Yapma 2017

Yeni yılın ilk çeyreğinde kullanıma sunulması beklenen bu özellik sayesinde instagram platformu kullanıcılarına çok daha keyifli bir sosyal medya deneyimi yaşatacağa benziyor. Ilk olarak yanlızca resim ve video paylaşma işlemlerine imkan veren instagram köklü bir değişikliğe gidip periscope uygulamasına rakip olacağa benziyor. Burada facebook u rakip olarak saymadık çünkü facebook ve instagram zaten aynı şirket. Güncellemeye çok kısa süre kaldığı bu günlerde kullanıcılar bu deneyim için epey heyecanlılar ve instagram live kullanarak canlı yayın yapma işlemine başlamak istiyorlar.

Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır
Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Bu ve bu gibi güncellemeleri herkesten önce denemek istiyorsanız test için beta kullanıcı olmalısınız. Bu kullanıcılar instagrama gelen tüm yenilikleri öncelikli şekilde kullanıyor ve aldıkları hataları instagram ile paylaşıyorlar. Bu ayrıcalıktan yararlanmak için android işletim sistemine sahip telefonunuzla google playde instagram uygulamasına giriş yapıp en alt bölümde bulunan beta kayıt linkine tıklayabilirsiniz

Instagram Canlı Yayın Özelliği

2017 ile birlikte sunulması beklenen güncellemelerden olan instagram canlı yayın özelliği kasım ayından itibaren beta üyeleri tarafından kullanılmaya başlanmış durumda. Hepimizin aşina olduğu periscope uygulaması gibi artık instagram üzerinden de canlı yayın yapılabilecek.

Instagram Canlı Yayın Özelliği
Instagram Canlı Yayın Özelliği

Instagram canlı yayın nasıl yapılır? konusunda cevabı aranan sorulardan biride, canlı yayının sahip olacağı süre anlamında bir limitlendirme olup olmayacağıdır. Instagram’ın açıklamış olduğu duyuruya göre canlı yayın süresi en fazla bir saat olacaktır. Instagram platformunda canlı yayın yapmak için de, uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol kısımda bulunan + simgesine tıklayarak instagram hikayeler bölümüne girmek gerekiyor. Şuanda beta aşamasında olduğu için bazı cihazlarda instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu problemi yaşanabilmektedir, eğer böyle bir hata alırsanız internetinizi kapatıp açabilirsiniz.

Instagram Live Özelliği
Instagram Live Özelliği

Artık herkesin aşina olduğu bu bölüm sayesinde instagramda canlı yayın özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Canlı yayın işlemine başlamak için de yapmanız gereken işlem son derece basit,  ekranın sağ bölümünden yukarıya doğru ekranı kaydırın. Bu işlemden sonra Canlı Video Başlat özelliği aktif olacak ve takipçilerinize canlı yayına başladığınızın bildirimi gönderilecektir. Canlı yayın sırasında takipçilerinizden gelen yorumları okuyabilir ya da isteğinize göre yorumları pasif edebilirsiniz.

Canlı Yayın Yapan Kişiler Nasıl Anlaşılır?

Instagram canlı yayın nasıl yapılır? konusunun ardından, takip ettiğiniz birinin o an canlı yayında olup olmadığını nasıl anlayacağınızı merak ettiğinizi de biliyoruz. Instagram stories güncellemesi ile sğlanan uygulamanın üst kısmında takip ettiklerinizin stories gönderimini sergileyen bölüm, ayrıca canlı yayını durumun da göstermektedir. Bu bölümdeki küçük resimlerin alt kısmında LIVE yazan profillerin, o an canlı yayında bulunduğu anlaşılır.


Ocak 10, 2017 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top