Blog

Instagram platformunda instagram arama geçmişini silme işlemi ile ilgili fazlaca soru aldığımızdan dolayı bu konuda bir makale yayınlamaya karar verdik.

Instagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır

  • Ilk olarak instagram uygulamasına giriş yapıyoruz sonrasında son aradığımız kişileri görmek ve bu geçmişi tümüyle silip silmediğimizi görmek için uygulamada kişi arama kısmına tıklıyoruz, burada aşağı doğru sıralanan profiller daha önce aramış olduklarımızdır.
  • Sonrasında profil ayarları bölümüne girerek bu kısımda bulunan üç nokta simgesine tıklıyoruz ve karşımıza gelen seçeneklerden “arama geçmişini sil” bölümüne tıklıyoruz.
  • Karşımıza gelen onay mesajına Evet’i seçerek arama geçmişimizi temizlemiş oluyoruz.
  • Bu aşamadan sonra ilk adımı uyguladığımızda daha önce aradığımız kişilerin gözükmediğini göreceksiniz.
Instagram Arama Geçmişini Silme
Instagram Arama Geçmişini Silme

Bu adımlar sonrasında instagram arama geçmişiniz telefonunuzdan temizlenecektir, kesinlikle profil gizliliğiniz için bu tip adımlar önem arz eden konulardır. Telefonunuz sizin dışınızda başkalarının kullanımına geçebilir, örneğin telefonunuza göz atmak isteyen kız arkadaşınız Instagram’da uygulamasına giriş yaptı ve kontrol etmek istedi ve siz de daha önce fazla sayıda bayan profili aradıysanız ve kız arkadaşınız rastlantı sonucu instagram arama geçmişine baktıysa bu büyük bir sorun oluşturabilir ki artık sosyal medya yüzünden boşananlar dahi var.

Instagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır
Instagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır

Bu sebeple instagram arama geçmişi silme özelliğini sık sık kullanmanız ve bu tip konulara dikkat etmeniz gerekir.

Sevgilim Instagram Arama Geçmişini Görebilir Mi?

Instagram platformunda daha önce yaptığınız profil arama işlemleri sadece o profili kullandığınız telefonlarda gözükmektedir. Yani hesabınıza farklı bir telefon ile giriş yaptığınızda bu geçmiş aramalarıı göremeyeceksiniz.

Bununla birlikte diğer arama geçmişi silme işlemi instagram hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra internet hizmetinizi resetleyip tekrar girmektir. Son olarak eğer kız arkadaşınızın görmemesi gereken bir takip ettiğiniz veya takipçiniz varsa bunu instagram engelleme işlemi yaparak atlatabilirsiniz. Instagramda kişi engelleme işlemi geri alınabildiğinden dolayı bu işlemi yaparken çekinmemelisiniz.

Arama Geçmişimi Kimler Görebilir?

Instagram arama geçmişinizi yanlızca sizin telefonunuzdan uygulamaya giriş yapanlar görebilir, tabiki arama geçmişinizi sık sık temizlerseniz herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmazsınız. Bununla birlikte instagram profilime kimler baktı özelliğini kullanmak isterseniz sitemizdeki diğer makalelere göz atabilirsiniz.

Instagramda Harf Arama Geçmişini Silmek

Instagramda harf geçmişi daha önce aradığınız kişilerin isminin baş harfini yazdığınızda size tamamını göstermesidir. Eğer bu durumun çözümünü arıyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

  1. Harf aramasında gözüken profil sizin takipçinizse veya siz onu takip ediyorsanız engelleyin, eğer engeli varsa engelini kaldırın. Yani engel durumu ne ise tersini yapacaksınız.
  2. Profilinizi 1 saatliğine kapatın, bu sayede harf arama geçmişiniz uygulama üzerinden temizlenecektir, eğer bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız instagram hesap dondurma başlıklı makalemizi okuyabilir ve işlemi kolayca yapabilirsiniz.
  3. Mobil cihazınızdan instagram’ı silin ve daha sonra tekrar yükleyin.
  4. Instagram hesap dondurma işlemi üzerinden 1 saat geçtikten sonra profilinizi tekrar aktif edin ve daha sonra arama geçmişini silin.

Bu sayede instagramda arama geçmişi silme işleminizi tamamlamış olacaksınız.


Ocak 10, 2017 0 comments Blog

Leave a Comment

iddaa tahminleri

© 2017 Instagram Türk Takipçi Satın Al

Back to top